Kdo by neznal rozdělení barevných typů na čtyři roční období? V moderní barevné typologii se tento způsob používá méně a méně. Ne každý člověk totiž spadá do jedné ze čtyř kategorií a informace, zda jsem podzim nebo zima, není zase tak důležitá. 

Barvy mají více vlastností, které je nutné v kvalitní analýze brát v potaz. Nejrozšířenější jsou systémy s dvanácti podtypy, některé jich mají dokonce šestnáct.

V našem centru poskytuje služby v barevné typologii Zuzana Smékal. Jak sama říká: „Já jsem si vybrala systém z dílny australské typoložky Imogen Lamport, který má typů dokonce osmnáct. Jmenuje je Absolute Colour Sytem – dále jen ACS. Je to zatím nejpropracovanější způsob určování barevného typu. Systém ACS je založen na Munsellově teorii barev. Je to moderní způsob analýzy, kdy se zkoumají hlavní parametry barevnosti ve vašem obličeji. Jsou to barevná teplota, čistota, sytost a kontrast. Na konzultaci se dozvíte, jaké barvy vám sluší, dostanete paletu cca 50 barev, se kterou vás naučím pracovat. Probereme vhodné barvy na vlasy, líčení. V neposlední řadě vám ukážu, jaké barevné kombinace budou ty pravé pro vás a také jak barvy kombinovat mezi sebou, aby byl výsledek harmonický.

barevnou typologií provází:

Zuzana Smékal

Odborná poradkyně v oblasti barevné typologie

telefon: 731 536 625

 

Cena: 3 300 kč / sezení, víkendy 3 500 kč / sezení