Sujok

Co je metoda sujok?

Su Jok terapie, metoda léčby stimulací rukou a nohou. Jedná se o univerzální diagnostický a léčebný systém, který využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka.

Při vzniku patologického procesu v těle se tyto změny odráží v bodech podobnosti. Tyto body na „mapě“ ruky a nohy se liší od ostatního povrchu — mají zvýšenou bolestivost, mikroskopické změny, jinou teplotu. Při jejich ošetření je posílána informace poškozenému orgánu k normalizaci jeho činnosti.

Princip léčby přes body podobnosti spočívá ve stimulaci potřebných bodů souvisejících s léčeným onemocněním. Při problémech je nutno najít příslušný patologický bod, který je bolestivý, signalizuje poruchu a ošetřit jej.

 

 

Kdy a jak metodu sujok používáme?

Sujok terapie zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem.

Způsoby ošetření bodu volí terapeut podle potřeby, možná je tlaková masáž bodu, přilepení semínek, působení magnetického pole (přiložení speciálních magnetků) nebo využití tepla či chladu.

 

Doba vyšetření: 30min
Cena vyšetření: 200Kč

Alena Beránková
telefon: 604 945 591